sobota, 7 lutego 2015

Książki: Psychoskok poleca nowości wydawnicze.
Witajcie!  Wprowadzam trochę zmian, nowy dział na lap-stajla książkowy. Postaram się co jakiś czas pisać recenzje wybranych książek. Mam nadzieje że wam spodoba się tego typu forma. Jak wiecie blog nie jest już typowo modowo urodowym blogiem, bo pojawiają się także posty o kulinarni, lifestylu, a teraz książki. Dzisiaj polecane przez Psychoskok nowości wydawnicze. 

Napiszcie co sądzicie o tych książkach. 


„Finezja uczuć” Anety Krasińskiej to romans współczesny, romantyczna miłość, która napotyka wiele problemów. Główni bohaterowie to młode małżeństwo z dwójką dzieci. Alicja – przykładna i zapracowana żona, prowadząca dom i pracująca zawodowo jako księgowa. Adam pracuje w banku, a do domu wraca tylko na noc. Kobieta pokornie zgadza się na taki układ, ponieważ mąż bardzo dobrze zarabia, a pieniądze potrzebne są na spłatę domu. Alicja czuje się zaniedbana i opuszczona przez męża, który całkowicie poświęcił się pracy. A przecież każda kobieta pragnie być adorowana, doceniana, wspierana. To oddalenie się małżonków od siebie, powoduje też cierpienie dzieci, ale też fakt, iż Alicja poznaje innego mężczyznę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest on księdzem. Dzięki niemu Alicja przeżywa wielką i namiętną miłość, która nie powinna się zdarzyć. Jednak nie na wszystko ma się w życiu wpływ i nie wszystko jest się w stanie kontrolować. Ale czy ta relacja jest w stanie przetrwać? Czy ksiądz Mariusz jest w stanie na zawsze porzucić sutannę i koloratkę w imię wielkiej miłości? Autorka pragnie nam przekazać za sprawą tej powieści, że brak komunikacji między partnerami, musi w końcu doprowadzić do kryzysu, a czasem nawet rozpadu związku. W romansach zazwyczaj wszystko kończy się happy endem, a jak jest w „Finezji uczuć” ? Tytuł: „Finezja uczuć”
Autor: Aneta Krasińska
Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Powieść obyczajowa, romans
ISBN: 978-83-7900-304-4
Miejsce i rok wydania: Konin, grudzień  2014r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 217

________________


„Ja, Oni i Dżej” Jolanty Nasiłowskiej to opowieść o poszukiwaniu szczęścia, własnego miejsca na ziemi oraz o umiejętności akceptowania swoich wad i kompleksów. Główną bohaterka jest Emma – młoda dziewczyna, która bez pamięci zakochuje się, jak sądzi, w wymarzonym mężczyźnie. Wierzy, że to miłość na zawsze. Jednak życie ułożyło jej inny scenariusz, całkiem brutalny. Wizja romantycznej przyszłości szybko pryska niczym bańka mydlana, a rzeczywistość zdaje się rozczarowywać. Wtedy z pomocą Emmie przychodzi Dżej – druga natura, skrzętnie skrywana pod płaszczem skromności i lekkiego roztrzepania. Dżej w przeciwieństwie do swojej drugiej natury nie przejmuje się opiniami innych, czy problemami dnia codziennego. Bawi się do białego rana, flirtuje, czasami pije na umór, ale przede wszystkim nie łączy zabawy z emocjami. Wyłącza myślenie i uczucia. A Emma czuje się coraz bardziej niepotrzebna, snuje się jak cień zupełnie niezauważana przez swojego partnera. Nadszedł jednak dzień, w którym postanawia wszystko zmienić. A może to była Dżej? Odważna i bezkompromisowa? Ta, która spontanicznie postawiła wszystko na jedną kartę... Czy wygrała? Jak zmieniło się życie Emmy? Która osobowość ją zdominowała?Tytuł: „Ja, Oni i Dżej”
Autor: Jolanta Nasiłowska
Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Literatura obyczajowa, romans
ISBN: 978-83-7900-302-0
Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015r.
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 166

________________

„Ekstrawagantki” Anny Kozickiej – Kołaczkowskiej to pasjonująca opowieść łącząca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i sensacyjno – awanturniczej. To dobra mieszanka trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji. Trzy kobiety próbują rozwikłać zagadkę związaną z ostatnim okresem panowania Piastów na Śląsku. Jedna z bohaterek z powodu wypadku nie dociera na miejsce, dlatego tajemniczego rozwiązania zagadki podejmują się Karolina – była modelka oraz Agata – śpiewaczka operowa. W trakcie śledztwa okazuje się że sprawą zainteresowane są nie tylko główne bohaterki. Im bardziej zgłębiają zagadkę, im więcej udaje im się dowiedzieć, tym więcej spotyka ich kłopotów. Odżywają demony przeszłości i wplatają się we współczesność. Autorka zabiera czytelnika w podróż po współczesnym i siedemnastowiecznym Śląsku, do miejsc, przez które setki lat były pod władaniem Piastów: Brzegu, Wołowa, Legnicy i Wrocławia. To bardzo ciekawa, a zarazem mądra powieść dla łowców przygód, sensacji oraz pasjonatów kryminałów i polskiej historii.Tytuł: „Ekstrawagantki”
Autor: Anna Kozicka - Kołaczkowska
Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Powieść sensacyjna
ISBN: 978-83-7900-239-9
Miejsce i rok wydania: Konin, styczeń 2015
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 453

_________________


„Nigdziegęści. Solenopsis” -  Andrzej Baczewski. W wirtualnym świecie na planecie Alekandzie zarządzającej przez piękną Idriss, dochodzi do najazdu przez obce cywilizacje. Życie na planecie zostaje zagrożone, a samozwańczy król Solenopsis, chce zawładnąć nowymi ziemiami. Do walki o wolność i spokój mieszkańców Alekandy staje oddział Nigdziegęstych – formacja sił specjalnych do zwalczania zorganizowanej przestępczości w świecie wirtualnym, w którym panują reguły rodem ze średniowiecza. Walka z obcą cywilizacją okazuje się niełatwym zadaniem, ale dzięki pomocy plemion pustynnych i zjednoczeniu królestw dowodzący żołnierzami Phiatyl – może rozpocząć bitwę o uwolnienie mieszkańców spod tyrańskiego jarzma Solenopsisa. Dodatkowo dzięki swym umiejętnościom i sprytowi, Phiatyl zostaje mianowany królem jednego z plemion dzięki czemu zyskuje rozgłos i szacunek, a także zwiększa swe możliwości militarne. Niestety nie wie, że ma w swych szeregach zdrajcę, który spiskuje z Solenopsisem. Czy w takiej sytuacji uda mu się doprowadzić swych żołnierzy do zwycięstwa? Jakie będą skutki zaciętych walk między Nigdziegęstymi, zrzeszonymi plemionami, a armią przeciwnika wyposażoną w nowoczesną i technologicznie zaawansowaną broń?
Tytuł: „Nigdziegęści. Solenopsis”
Autor: Andrzej Baczewski
Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Literatura fantastyczna
ISBN: 978-83-7900-297-9
Miejsce i rok wydania: Konin, luty 2015r. 
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 150

__________________


„Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi” Grzegorza Kaźmierczaka to już kolejna książka autora. Tym razem dotyka on Matki Natury i w niej poszukuje, a w zasadzie odkrywa przed czytelnikiem mistykę naturalnej energii w formie usposobienia ptaków. W książce omówionych zostało ponad 100 gatunków tych fruwających istot, zarówno tych nam bliskich, żyjących w naszym polskim ekosystemie jak indyk, wróbel, przepiórka, jak również tych egzotycznych znanych nam tylko z albumów, książek i przyrodniczych programów telewizyjnych jak koliber, struś czy ibis. Ta książka, jak i poprzednie pozycje autora, jest propozycją dla ludzi zainteresowanych stylem życia bliskim naturze, prawdziwej miłości, którą jesteśmy obdarzeni, przyjaźni człowieka z innymi przedstawicielami naszej planety. Cała treść  i uwaga skupiona jest wokół naturalnych predyspozycji, mistyki, energetyki oraz przesłania, jakie zawdzięczamy ptakom, aby uczyć się żyć w harmonii z naturalną energią świata. 
Tytuł: „Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi”
Autor: Grzegorz Kaźmierczak
Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Literatura psychologiczna
ISBN: 978-83-7900-310-5
Miejsce i rok wydania: Konin, luty 2015r. 
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 214

___________________________


„Kartki z kalendarza” Stanisława Smoleńskiego to zbiór opowiadań powstałych w wyniku przemyśleń i obserwacji autora z kilku ostatnich lat. Znajdujemy wśród nich wielką różnorodność od opisów przyrody, poprzez refleksje o życiu, szereg wierszy okazjonalnych, aforyzmów, do bardzo dowcipnych poprzez swady wierszyków z przymrużeniem oka. W wielu miejscach przejawia się miłość, nostalgia, a nawet akcenty polityki. Wiek i doświadczenia autora spotkały się  z młodzieńczym optymizmem, stąd wiersze są lekkie, niewydumane, adresowane zarówno do młodych, jak i starszych odbiorców, a nawet dzieci. W końcowej bardzo osobistej części autor opisał swój ból i rozpacz związaną z utratą ukochanego syna. W zamyśle autora celem tych wierszy jest pokazanie codzienności życia, stad skojarzenie, że każdy przeżyty dzień to wyrwana kartka z kalendarza. Dodatkową wartością jest wyciąganie wniosków z określonych zdarzeń i sytuacji. W bogactwie treści każdy znajdzie coś co go rozbawi lub zmusi do refleksji czy zadumy. Życie zdaniem autora to różnorodność przybierająca różne odcienie i barwy od różowych do czarnych, a problem polega na tym, czy potrafimy się w nim odnaleźć. 
Tytuł: „Kartki z kalendarza”
Autor: Stanisław Smoleński
Wydawnictwo: http://wydawnictwopsychoskok.pl/
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-7900-258-0
Miejsce i rok wydania: Konin, grudzień 2014r. 
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 173
 
  Pytania  / Facebook /  blog.onet.pl   /   Twitter
10 komentarzy:

 1. druga pozycja wydaje się ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. „Ja, Oni i Dżej” na pewno przeczytam! ciekawie się zapowiada:) zapraszam do odwiedzania:) http://obiektywniepozakadrem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle dobrych książek a czasu tak mało :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Lovely post and images! Have an awesome new week!

  xoxo;
  STYLEFORMANKIND.COM
  LIKE / FOLLOW: Facebook / Bloglovin

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy post. Ja bym się skusiła na pierwszą książkę ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja czytam praktycznie wszystko, co oparte jest na faktach + literature wojenna.

  Pozdrawiam
  http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.ch/

  OdpowiedzUsuń
 7. A właśnie bym coś poczytała ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ksiązka jolanty mnie zaciekawila :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ojej jestem tak do tyłu z książkami że aż wstyd! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow! Ta pierwsza książka bardzo mnie zaciekawiła, tym bardziej, że tematyka odpowiada tej, którą bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń