sobota, 5 marca 2011

Inne: Małe/Średnie tatuaże - inspiracje


Małe/średnie tatuaże w różnych miejscach. notka na prośbę jeden z naszych czytelniczek.


Myślę że trochę inspiracji, dla was. Ale pamiętajcie że tatuaż to jest na coś co zostaje do końca życia, i najlepiej zeby były przemyślane. Bo za kilkadziesiąt latach będziesz żałować że byłaś głupia młoda i zrobiłaś sobie np hello kitty na nadgarstku.
Najlepiej robić tatuaż w profesjonalnym studiu.

Pamiętajcie:

Tatuaż powinna wykonywać tylko osoba wykwalifikowana w tej dziedzinie. Wynika to z tego, że czasami zabiegowi mogą towarzyszyć problemy i powikłania skórne. Przy wyborze studia tatuażu należy dochować staranności w sprawdzeniu kwalifikacji tatuującego, warunków higieny w studio, używanych akcesoriów (sprzęt i barwniki). W czasie zabiegu istnieje ryzyko zakażenia groźnymi wirusami, takimi jak HIV, HBV czy HCV, wynikające wyłącznie z istoty zabiegu (ingerencja narzędziami mechanicznymi w skórę), ale nie z faktu tatuowania.

Tymczasowy tatuaż:
Istnieje również możliwość wykonania tzw. tatuażu "czasowego" np. utrzymującego się ok. miesiąca, roku czy trzech lat. Wykonywane są one jak zwykłe tatuaże igłą, jednak barwniki po czasie wchłaniają się lub schodzą. Jednakże gdy barwa tatuażu schodzi, tudzież była czarna, istnieje prawdopodobieństwo utworzenia się widocznych blizn.
Alternatywą dla tatuażu tradycyjnego jest tatuaż wykonany z henny. Utrzymuje się on na ciele od 1 do 3 tygodni. Przed ich wykonaniem należy sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna na zawarte w roztworze chemiczne utrwalacze, które w nadmiernych reakcjach skórnych również mogą prowadzić do bliznowacenia.


Chcę taką floral piersiówkę <3


2 komentarze:

  1. śliczne tatuaże <3 ja teraz szukam motywu na tatuaż :) i przeglądam właśnie różne blogi w poszukiwaniu inspiracji:) jeśli lubisz przeglądać modowe blogi zapraszam do mnie :) zachęcam do obserwacji;*

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi również podobają się tatuaże:) skusiłam się na jeden :) mam go już 13 miesięcy i nadal jestem nim zachwycona, bardzo mi się podoba. Mam dwie lilie na prawej łopatce i motylka na górnym kwiatuszku. Jest śliczny.
    Nie żałuję wyboru. gdybym miałam jeszcze raz podjąć decyzje zrobiłabym tak samo:)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń