czwartek, 24 listopada 2011

Moda: Foliklo - Polska firma produkująca torebki i nie tylko z plandek.

Hej! Pamiętacie jak wspominałyśmy o torebkach produkowanych z plandek - "Freitag"?? Napisała do nas polska firma zajmująca się podobną działalnościąFoliklo istnieje od roku. Działa na zasadach manufaktury, w której skład wchodzi 5 osób. Tworzą galanterię z odpadów. Wszystkie produkty od początku do końca powstają w jednym miejscu. Najpierw projektują potem wykonują prototyp, który testują na sobie, a następnie jeśli wszystkie próby wypadną pomyślnie, kierują go do produkcji. Działają przy firmie-matce, która wytwarza plandeki samochodowe i banery reklamowe, stanowiące główny surowiec toreb i dodatków.

Idee, które przyświecają Foliklo, to przede wszystkim: redukcja śmieci, które wytwarzane są podczas procesów produkcyjnych, ponowne użycie przedmiotów, które straciły swoje pierwotne zastosowanie oraz poszukiwanie nowego zastosowania, dla tych, które ze względów estetycznych skierowane zostały do kategorii odpadków. Ogranicza ich jedynie jedna zasada: albo użyj tego, co już użyte: zużyte plandeki, bannery reklamowe, okna namiotowe, pasy bezpieczeństwa, dętki rowerowe, butelki PET, odzież z second hand-u, kartony, przetworzone tworzywa sztuczne oraz odpady produkcyjne.


Asortyment sklepu nieustannie się powiększa, firma pragnie bowiem trafić do każdego, komu bliska jest idea upcyklingu. Nie chcą aby ograniczeniem był wzór, czy fason. Nieustannie powstają nowe prototypy, które odpowiadają innym stylom życia, potrzebom i gustom. Niezaprzeczalnym faktem jest unikalność galanterii – trudno bowiem o dwa takie same kawałki śmieci, a połączenie ich w identyczną kompozycję graniczy z cudem. Ręczne wykonanie i wykorzystanie materiałów, które miały szanse sprawdzić się w użytkowaniu, jest argumentem o ich trwałości. Foliklo chce poszerzyć asortyment, obecnie firma jest w trakcie projektowania biżuterii i drobnych dodatków galanteryjnych.


Najcześciej zadawane pytania do frmy:
 1. Czy dajecie gwarancję?
  • Tak, dajemy gwarancję na produkty zakupione w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Gwarancja jest ważna z potwierdzeniem zakupu. Uszkodzenia torby nie mogą wynikać z Twojej winy. Jednocześnie zaznaczamy, że torba jest uszyta z materiałów używanych i może posiadać ślady użytkowania jak otarcia, ślady rdzy itp. o czym zostałeś poinformowany w ulotce załączonej do torby.

 2. Jak zostać waszym dystrybutorem lub sprzedawać wasze produkty?
  • Jeżeli chciałbyś sprzedawać nasze produkty napisz email na adres foliklo@foliklo.com, a ustalimy warunki współpracy.

 3. Jak mam myć swoją torbę?
  • Torbę można prać ręcznie w niskiej temperaturze z niewielką ilością środka piorącego. Wierzch można przecierać szmatką z odrobiną płynu do mycia naczyń. Nie suszyć w suszarce, nie wybielać.

 4. Dlaczego każda torba jest unikatowa?
  • Nasze torby są produkowane ze zużytych plandek i bannerów reklamowych. Każdy z tych materiałów ma własny niepowtarzalny wzór. Dlatego nie ma możliwości wykonania torby z dwóch takich samych kawałków. Projekt każdej torby jest przemyślany, a części przygotowywane ręcznie.

 5. Skąd bierzecie stare plandeki?
  • Firmę stanowią dwa zespoły. Jeden odpowiada za produkcję plandek samochodowych, drugi właśnie ich przerabianiem. Klienci, którzy chcą wykonać nową plandekę zostawiają nam w zamian starą.

 6. Dlaczego używacie materiałów z recyklingu?
  • Nasze torby łączą w sobie parę kwestii. Przy produkcji plandek pozostaje sporo odpadów, a stare bannery już się nikomu nie przydadzą. Dlatego chcieliśmy wykorzystać te śmieci, powołać je do drugiego życia. Staraliśmy się stworzyć wytrzymałe torby, które mają ciekawy wygląd, a dodatkowo służą środowisku. Dzięki temu nie zaśmiecamy Ziemi, a Ty otrzymujesz unikatową torbę!

 7. Czemu moja torba ma dziwny zapach?
  • Niestety niektóre nasze torby mają dziwny zapach. Zapach zniknie w ciągu paru tygodni, a szybciej jeśli będziesz często wietrzył torbę. Zatem zabieraj FOLIKLO jak najczęściej na spacer!

 8. Jak można płacić za zakupy?
  • Możesz płacić przelewem bankowym lub za pomocą kart Visa, Mastercard, American Express, Paypal.

Zamówić torebki możecie tutaj
ok 85euro

ok 13euro

ok 71 euro
Na laptopa - ok 20euro
Torebka na ipada - ok 20euro

ok 66euro

ok 67euro

Opakowanie na tel - ok 6euro

Portfel - ok 17euro

Nerka - ok 29euro


To tylko kilka modeli, na stronię Foliklo znajdziecie dużo więcej rzeczy.


źródło:


2 komentarze:

 1. Wɦat's up everyone, it's my first pay a ԛuick visit at this web page, and
  piece of writing is actuallу fruіtful for me, keep uuρ posting such
  articles or reviews.

  Feel free to surf to my page tworzenie stron

  OdpowiedzUsuń
 2. What a information of un-ambiguity and preserveness of precious experience concerning
  unpredicted feelings.

  My page :: AnetteEMcelrath

  OdpowiedzUsuń