wtorek, 18 stycznia 2011

Fryzury: Warkocze - inspiracjeGłowa boli od tego wszystkiego co tutaj się dzieje. Przyssa się jakaś pijawka, denerwuje a nawet wkurwia człowieka do granic możliwości. Ludzie szanujmy się. Tak, tak to o tobie. Nie mogę stać spokojnie, będę brnąć dalej w tym że jak komuś sie tutaj coś nie podoba to ja nie nakazuje Tobie tutaj siedzieć. Po prawej stronie jest krzyżyk i do widzenia. Nikt nie będzie za tobą płakać. Krytyka, krytyką ale jeśli jest konstruktywna i wnosi coś do życia, ale jakieś wyssane z palca "pierdoły" to nie tutaj. Blog to nie całe życie, to jakiś dodatek, nikt nam za to nie płaci ze jesteśmy tutaj.

Mój świat, moje zasady a ty tutaj nie pasujesz. Powiedz że atakuje cię!

Fuck off dla hejterów

Anonimki kochane, anonimowość w internecie daje wielką moc. Myślicie że obrażając kogoś, leczycie swoje kompleksy i samoocenę.

Kopiowanie/nie kopiowanie - Muszę wyjaśnić ten wątek. Zacznę od tego ze w sprawach na które się normalnie w świecie nie znamy, kopiujemy posty. Wiele więcej notek jest 100% naszych albo pół na pół. Głównie te o modzie, i posty gdzie odpowiadamy na problemy dot. różnych sfer życia. Zdjęcia w postach albo w zestawach nie są naszego autorstwa ale czasami podpisujemy je jako łap-stajla, ze względu an to ze niektóre osoby kopiują i przypisują cudzą pracę do siebie. A przecież robienie zestawu zajmuje trochę czasu.

____________________


Warkocz – uczesanie z trzech (lub więcej) pasm długich, splecionych włosów, zabezpieczone przed rozplataniem (np. wstążką, czasem związaną w kokardę, frotką, itp.). W tradycji europejskiej włosy były splatane w jeden warkocz, noszony z tyłu głowy lub dwa, symetrycznie po bokach głowy – czasem dodatkowo upięte. W kulturach afrykańskich fryzura może składać się z bardzo wielu cienkich warkoczyków.
Warkoczem nazywa się także każdy wykonany w ten sposób splot.
Odmiany uczesania:
 • warkocz francuski – warkocz, w którym splatanie rozpoczyna się od wierzchołka głowy, a do początkowo cienkich pasm dobiera się coraz więcej włosów
 • korona – długi warkocz opleciony wokół głowy
 • kukiełka – warkocz zwinięty i upięty z tyłu głowy
 • baranek – dwa warkocze zwinięte przy uszach (na kształt baranich rogów)
 • harcap – warkocz z włosów lub peruki, noszony przez mężczyzn w XVIII wieku
 • wikipedia.plWarkocze, francuski, kłos czy zwyczajny, nie ma znaczenia. Długość, grubość, czy jest mocno spięty czy luźno, kto co woli. Najlepszy efekt.


Kilka inspiracji z tumblerów:

Tumblr_le2djt44o11qddr3vo1_500_large
(via fuckyeahskinnybitch)


loveforfashion:I like this :)


vogueweekend:If I could go back to senior year & attend prom, I would have styled my hair like the girl on the left.2 komentarze:

 1. Mmm.. Ostatnio pokochałam kombinować z moich włosów, a warkocze to jeden z moich ulubionych <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Także uwielbiam warkocze, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń