czwartek, 6 stycznia 2011

Moda: Chanel - inspiracje modowe. Ikona mody.
Chanel – francuski dom mody założony przez Coco Chanel.
Historia:
Pierwszy sklep, otwarty w Paryżu przy Rue Cambon w 1913 roku, przemianowany został w 1919 roku na Dom Mody Chanel. ProjektantPaul Poiret, zazdrosny o klientelę, określił tamtejsze stroje mianem "ubóstwa dla miliarderów". W 1921 roku Coco Chanel połączyłaróżę, jaśmin i aldehydy, tworząc Chanel No. 5. W latach 30. XX wieku w ubraniach Chanel pokazywały się wszystkie księżniczki europejskie, łącznie z wielką księżną Marią i baronową Henrykową de Rothschild. Wkrótce o kreacje Chanel upomniało się Hollywood. Coco Chanel uległa namowom, gdy zaproponowano jej milion dolarów za stworzenie dwa razy do roku kolekcji dla wszystkich amerykańskich gwiazd.
Chanel w ciągu 100 lat istnienia stał się jednym z najważniejszych domów mody. Każda kolekcja ubrań staje się hitem i motywem przewodnim danego sezonu, przez co Chanel uważany jest za wyznacznik mody.
Od 1983 roku Domem Mody Chanel kieruje jeden z najbardziej wpływowych projektantów świata, Karl Lagerfeld.


 source: http://www.flickr.com/photos/nicolettesara/5244539801/Tak tak, podróbki Chanel są tandetne. Tutaj nie chodzi o kupowanie torebek za kilka tys, to o co? - o inspiracje!!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz